statystyki szczegółowe

Aktualności

Kujawianka zrewanżowała się Noteci !!!

• autor: kujawianka1949, 2012-11-12 15:03

W pierwszym meczu rewanżowej rundy rozgrywek IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska pokonali Noteć Łabiszyn 2:0. Dzięki tej wygranej izbiczanie przynajmniej do wiosny będą na czwartym miejscu w tabeli.

10.11.2012, godz.13 – Izbica Kujawska
Kujawianka Izbica Kujawska – Noteć Łabiszyn 2:0 (0:0)
Bramki:
Marek Zentkiewicz (83), Mariusz Gawroński (89)

Kujawianka: Maciej Bednarski – Tomasz Szablewski, Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek – Tomasz Mularski, Mateusz Jędrzejewski (50. Paweł Manelski), Przemysław Goc (46. Miłosz Gańczak), Szymon Pińkowski, Kamil Kuropatwiński – Maciej Lewandowski, Mariusz Gawroński.

Noteć: Marcin Piesik – Piotr Woźniak, Tomasz Sarnowski, Kamil Skonieczka, Remigiusz Przybylski – Jakub Suszek, Michał Sznajdrowski, Fabian Malerowicz, Piotr Mucha (60. Mateusz Gryglewicz) – Filip Sąsała, Tomasz Kośmider.

Żółte kartki: Tomasz Mularski (Kujawianka) – Tomasz Sarnowski, Piotr Mucha, Tomasz Kośmider, Mateusz Gryglewicz (Noteć).

Sędziował: Robert Jędrzejczak  (Inowrocław).

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem ze względu na spóźniony przyjazd ekipy z Łabiszyna. Gospodarze do tego meczu przystąpili osłabieni brakiem Łukasza Galanciaka (kartki), Dariusza Jagodzińskiego, Radosława Palmowskiego (kontuzje). Goście przyjechali do Izbicy Kujawskiej w optymalnym zestawieniu.

Pierwsza groźną sytuację w tym spotkaniu stworzyli sobie w 10 minucie podopieczni Dariusza Kołackiego, gdzie strzał Michała Sznajdrowskiego trafił w poprzeczkę bramki Kujawianki. Gospodarze próbowali odpowiedzieć trzy minuty później, ale uderzenie Kamila Kuropatwińskiego było niecelne. W 15 minucie po dośrodkowaniu z  rzutu rożnego niecelnie na bramkę Marcina Piesika uderzał Tomasz Mularski. W tym fragmencie gry optyczną przewagę posiadali podopieczni Arkadiusza Dubczaka, czego dowodem była akcja z 29 minuty meczu. Przemysław Goc z prawej strony boiska urwał się obrońcom Noteci i zagrał do Kamila Kuropatwińskiego, ale strzał młodemu pomocnikowi Kujawianki zdecydowanie nie wyszedł. Kilka minut później umiejętności Marcina Piesika próbował sprawdzić Mateusz Jędrzejewski. W 32 minucie powinno już być 1:0 dla Kujawianki. Maciej Lewandowski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Tomasz Mularski i z najbliższej odległości uderzył ponad bramką. Chwilę  później niepowodzenie swojego kolegi skopiował Lewandowski, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem przyjezdnych. W 40 minucie składną akcję ponownie przeprowadzili izbicznie. Niepilnowany przez zawodników gości Mateusz Jędrzejewski pobiegł z futbolówką kilka metrów i zagrał ją do Mariusza Gawrońskiego, który w prostej sytuacji nie potrafił zdobyć bramki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę groźnie było pod bramką Macieja Bednarskiego, ale uderzenie Piotra Woźniaka poszybowało nad porzeczką.

Po przerwie szkoleniowiec Kujawianki zdecydował się na jedną zmianę. W miejsce Przemysława Goca desygnował do gry Miłosza Gańczaka. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli piłkarze Noteci, gdzie strzał Tomasza Kośmidera z 53 minuty pewnie wybronił Maciej Bednarski. Chwilę później okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Mariusz Gawroński. W 58 minucie kolejnej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Maciej Lewandowski, który po raz drugi przegrał pojedynek z Marcinem Piesikiem. W 60 minucie Dariusz Kołacki za wcześniej ukaranego żółtą kartką Piota Muchę wprowadził do gry Mateusza Gryglewicza, który ożywił ataki przyjezdnych. 10 minut po wejściu na boisko był dwukrotnie bliski strzelenia bramki, ale najpierw w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę, a następnie jego strzał wybronił Maciej Bednarski. W kolejnych fragmentach gry obie ekipy dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, ale najwyraźniej zawodziła ich skuteczność. Gdy wydawało się, ze spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to w 83 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Lewandowskiego, Marek Zentkiewicz podobnie jak w meczu z Janikowem strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Minutę przed końcowym gwizdkiem składną akcję Kujawianki na gola płaskim strzałem zamienił Mariusz Gawroński i ustalił tym samym wynik spotkania na 2:0 dla Kujawianki.